آموزش و ترفند ها

به نظر شما آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟

امتیاز دهیRate this post

گاهی ممکن است ترجیح دهید، شستشوی موکت در محل انجام گیرد. به نظر شما آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟

 

آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟

بسیاری از مردم فکر می کنند شست و شوی موکت در محل باعث کاهش عمر موکت و آسیب رسیدن به آن می شود. آیا واقعا این گونه است؟ آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟ علاوه بر پاسخ کوتاه و کلی، این سوال به یک پاسخ جامع و مشروح احتیاج دارد. بیان برخی نکات در پاسخ به این سوال ضروری است، با این حال اگر بخواهیم به صورت کلی و در یک کلمه به این سوال جواب بدهیم، باید بگوییم خیر.

اگر هنگام موکت شویی در محل نکات مهم در حفظ کیفیت موکت رعایت شود، نه تنها شست و شوی موکت در محل به موکت ها آسیب نمی رساند، بلکه ما برای شست و شوی موکت این روش را هم پیشنهاد می کنیم، اما این تمام ماجرا نیست. در ادامه بیشتر در این باره بحث خواهیم کرد.

مساله این است: آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟ همانطور که گفتیم هدف این نیست که با یک بله یا خیر خالی به سوال پاسخ دهیم. می خواهیم بیشتر در این رابطه کنکاش و بررسی کنیم. به همین دلیل ابتدا روش های شست و شوی موکت را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

 

روش های شست و شوی موکت

شست و شوی موکت معمولا به دو روش دستی و استفاده از دستگاه صورت می گیرد. امکان استفاده از شست و شوی موکت با روش دستی در خانه با رعایت برخی شرایط امکان پذیر است،

دیگر خدمات  آشنایی با مراحل شستشوی موکت اداری در محل

امروزه اکثر موکت شویی ها، حتی برای شست و شوی موکت به صورت دستی، از امکان شست و شوی موکت در محل استفاده می کنند و با حضور در محل مورد نظر، اقدام به شستن موکت مورد نظر می نمایند. اما استفاده از روش شست و شو با دستگاه، تقریبا مختص کارشناسان و متخصصان فن است.

 

شما می توانید لکه های جزئی موکت را با استفاده از مواد شوینده و وسایل موجود در منزل برطرف کنید.

 

با این حال بسیاری از مردم نگرانند که آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟ اصولا پیشنهاد می کنیم در صورتی که موکت شما به شستن کلی نیاز ندارد و فقط قسمت خاصی از آن به نظافت جزئی نیاز پیدا کرده، خودتان این کار را انجام دهید. لکه های کوچک و جزئی را می توان به راحتی با مواد شوینده موجود در بازار و در دسترس از بین برد.

 

انواع موکت از نظر شست و شو

موکت ها، انواع مختلفی دارند و شست و شوی برخی از آنها با توجه به بزرگ بودن اندازه پرز و الیاف به کار رفته در آن مشکل تر است. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت موکت هم، همین الیاف به کار رفته است. هر چه الیاف موکت بزرگتر و بیشتر و مرغوب تر باشد، قیمت موکت هم بیشتر خواهد بود. نوع تراکم و جنس مواد اولیه به کار رفته در موکت تاثیر بسزایی در شست و شوی آن دارد.

اصولا شستن موکت های پرز بلند، از شستن موکت های نمدی و دارای الیاف کوتاه تر، حساس تر است. هرچه اندازه پرز و الیاف موکت بلندتر باشد، گرد و غبار بیشتری در تار و پود آن فرو می رود و از دوام و عمر آن کاسته می شود.

دیگر خدمات  اموزش پاک کردن زرد اب گلدان روی موکت+معرفی بهترین محلول های خانگی

این نکته ای است که مخصوصا هنگام شست و شوی موکت در محل کمتر به آن توجه شود. از سوی دیگر ورود گرد و خاک و آلودگی در تار و پود، شکل ظاهری موکت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

بهتر است حتی الامکان بلافاصله بعد از ایجاد لکه روی موکت، اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

 

با این حال نگران نباشید. شما می توانید با استفاده از امکان شست و شوی موکت در محل این گونه موکت ها را هم همیشه تمیز و زیبا نگهدارید. شرکت ها و موسسات معتبر با استفاده از جاروبرقی های مکش دار، تمام ذرات و آلودگی های موکت را از بین ببرند.

توصیه می کنیم هر از چند گاهی موکت هایتان را به دست موسسات معتبر شست و شوی موکت در محل بسپارید. اگر برای شست و شوی موکت، از کارشناسان موسسات و شرکت های معتبر و باتجربه استفاده کنید، شست و شوی موکت در محل به موکت ها آسیب نمی رساند.

 

مزایای شست و شوی موکت در محل

همانطور که اشاره شد، لکه های کوچک را می توانید در خانه و با استفاده از مواد شوینده موجود از بین ببرید. استفاده از اسپری مخلوط جوش شیرین و سرکه هم می تواند در این خصوص کارساز باشد. البته سرعت عمل هم بسیار مهم است. نگذارید موکت شما به وسیله لکه ها به اصطلاح چرک سوز شود. اما اگر حجم و محدوده آلودگی در موکت زیاد است، از موکت شویی در محل استفاده کنید.

 

شست و شوی موکت در محل با استفاده از دستگاه های مخصوص صورت می گیرد.

دیگر خدمات  چند ترفند برای براق کردن انواع موکت، فرش و مبل بدون شستشو

 

شست و شوی موکت در خانه های آپارتمانیِ حال حاضر تقریبا غیر ممکن است. اگر قصد داشته باشید تمام موکت را در خانه بشویید، ممکن است موکت شما آسیب بیشتری ببیند. مخصوصا اگر نوع موکت شما مرغوب و با کیفیت باشد. همانطور که گفته شد، موکت های دارای پرز و الیاف بیشتر و مرغوب تر، در مقابل شست و شو حساس هستند و اگر اصول شست و شو رعایت نشود، بیشتر آسیب می بینند. از سوی دیگر نوع آلودگی های موجود در موکت برای شما ناشناخته است و بی تجربگی در این زمینه گاهی ممکن است باعث ابتلای شما به برخی بیماریهای پوستی شود.

 

حرف آخر در خصوص شست و شوی موکت در محل

سوال و موضوع بحث ما این بود: آیا شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب می رساند؟

در این زمینه گفتنی ها را گفتیم. گفتیم که اگر حرفه ای عمل کنید و موسسات و شرکت های معتبر را انتخاب کنید، شستشوی موکت در محل به موکت ها آسیب نمی رساند. امیدوارم که قانع شده باشید. با خیال راحت شست و شوی موکت خود را به شرکت مبل شو بسپارید و از بابت آسیب دیدن موکت نگران نباشید شرکت مبل شو خدمات مبل شویی در محل را نیر اراعه میدهد که شستشو مبل با دستگاه کارچر المان و مواد نانو انجام میشود . امروزه با پیشرفت تکنولوژی، متخصصان و کارشناسان با استفاده از انواع دستگاه ها، انواع آلودگی ها و گرد و خاک موجود در موکت را از بین می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *