آموزش و ترفند ها

برای خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو همراه شوید.

ممنون از ثبت امتیاز شما5/5 - (1 امتیاز)

خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو

 

موکت سیزال

قبل از آنکه سراغ بحث اصلی برویم، می خواهیم توضیح مختصری درباره سیزال و موکت سیزال داشته باشیم. سیزال نوعی الیاف طبیعی است که از یک گیاه مخصوص به نام گیاه آگاو به دست می آید. این گیاه که به آن گیاه صد ساله هم می گویند، بیشتر بومی قاره آمریکا و به طور خاص مکزیک می باشد.

به طور کلی الیافی که از آگاو و سیزال تولید می شوند، علاوه بر اینکه منشاء طبیعی و گیاهی دارند، حس خوشایندی را نیز به انسان انتقال می دهند. ظاهر متفاوت و زیبای الیاف سیزال باعث می شود که از آن در تولید بسیاری از پوشش ها استفاده شود، اما یکی از پرکاربردترین موارد استفاده آن تولید موکت است. موکت های سیزال خصوصیات خاصی دارند. یکی از این خصوصیات راحتی شست و شو است.

 

در ادامه مطلب با خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو آشنا می شوید.

 

موضوع بحث اصلی ما هم شست و شوی موکت سیزال است. می خواهیم شما را با خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو آشنا کنیم. البته برخی روش های سنتی و قدیمی برای شست و شوی موکت وجود دارد که ابتدا به صورت مختصر به آن ها پرداخته و سپس سراغ خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو می رویم.

موکت نوعی پوشش است که در جاهای مختلف از قبیل خانه های مسکونی، ادارات، صحنه های نمایش و حتی کف اتوبوس و هواپیما و قطار به عنوان محافظ و عایق مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این کاربرد، مسلم است که در بسیاری از موارد ممکن است موکت طی فواصل زمانی کوتاه نیاز به شست و شو داشته باشد. اما مشکل این جاست که نصب موکت کار نسبتا وقت گیری است و امکان جداسازی و نصب مجدد آن در بسیاری از مواقع به راحتی وجود ندارد.

دیگر خدمات  پاک کردن لکه موکت چسبیده به زمین با بهترین ترفندهای سال ۱۴۰۳

چرا که موکت پس از نصب در محل مورد نظر به اصطلاح می نشیند و به محل مربوطه می چسبد. ما به شما راه حل مناسبی را پیشنهاد می کنیم: خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو. نیازی نیست برای هر بار شست و شو آن را جدا و مجددا نصب کنید. موکت شویی در محل کار شما را راحت می کند.

 

روش های سنتی شست و شوی موکت در منزل

  1. استفاده از آب و سرکه و نمک: با مخلوط کردن مقداری سرکه و نمک خمیری به دست می آید که حکم ماده اصلی شوینده موکت را دارد. می تواند در قسمت هایی که آلودگی بیشتری دارند، از مقدار بیشتری از این خمیر استفاده کنید. البته حتما با من هم عقیده اید که این روش، یک روش بسیار پر درد و سری بوده و به همین دلیل هم امروزه کمتر به کار می رود.
  2. شستشوی موکت با استفاده از جوش شیرین و سرکه: این روش هم تقریبا مانند روش اول است و در این روش فقط به جای نمک از جوش شیرین استفاده می شود.

 

روش های شست و شوی موکت در محل

در خدمات شستشوی موکت در محل  سیزال با شرکت مبل شو از روش های مختلفی برای شست و شوی موکت استفاده می شود. مهم ترین روش، شست و شوی موکت به روش مکانیزه است.

شست و شوی موکت با آب به صورت مکانیزه: در موکت شویی در محل معمولا از روش های مکانیزه استفاده می کنند. همانطور که از نام آن مشخص است در این روش از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. طبیعی است که در بسیاری از دستگاه های شوینده از مواد شوینده خاص خودشان استفاده می شود. معمولا در این روش نتیجه کار رضایت بخش تر از روش دومی است که در ادامه بیان خواهد شد.پ

دیگر خدمات  آشنایی با مراحل شستشوی موکت اداری در محل

 

  • شست و شوی موکت با روش غیر مکانیزه:

می توانید در صورت تمایل از مایع و اسفنج مخصوص جهت شست و شوی موکت مورد نظر خود استفاده کنید. مطمئنا نتیجه کار در این روش به تمیزی روش اول نخواهد بود.

  • شست و شوی موکت با بخار:

این هم یک روش مکانیزه در شست و شوی موکت در محل است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در همه زمینه ها، برای شست و شو هم روش های جدیدی ابداع شده است. شست و شو با بخار یکی از همین روش هاست.

در ادامه با شست و شوی موکت به صورت مکانیزه و نیز شست و شو با بخار، بیشتر آشنا خواهید شد.

 

در روش های جدید شست و شوی موکت در محل نیازی به کندن و نصب مجدد موکت نیست.

 

شست و شوی مکانیزه موکت

همانطور که از اسمش پیداست، در این روش از دستگاههای مخصوص برای موکت شویی در محل استفاده می شود. یکی از این دستگاهها دستگاه پولیشر است. پولیشر مخصوص شست و شو با برس های مداوم موکت باعث تمیزی موکت می شود. البته این همه کار نیست.

هنگام شست و شو و برس زدن بسیاری از ذرات مواد شوینده داخل پرز و پود موکت می روند و در دراز مدت باعث افزایش سرعت فرسودگی آن می شوند. به همین دلیل بعد از شست و شو به وسیله دستگاه مخصوصی که دارای خاصیت اسپری مکش می باشد، ذرات شوینده محلول در آب را از داخل پرز و لایه های موکت جدا می کند.

بعد از شستن موکت در محل به وسیله پولیشر و دستگاه مخصوص اسپری مکش، موکت مورد نظر با جارو برقی صنعتی خشک می شود.

دیگر خدمات  اموزش پاک کردن زرد اب گلدان روی موکت+معرفی بهترین محلول های خانگی

همه این کارها به وسیله خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو خیلی سریع و حرفه ای و به طور همزمان در یک نوبت انجام می گیرد.

 

موکت شویی با بخار

همانطور که گفتیم شست و شو با بخار هم یکی از روش های شست و شوی موکت در محل است. در این روش ابتدا آب مورد نیاز برای شست و شو در بویلر یا همان دیگ بخار، تبدیل به بخار شده و سپس به وسیله دستگاه مخصوص و با فشار بسیار زیاد بر روی موکت اسپری می شود.

همزمان با اسپری شدن بخار، آب آلوده که روی موکت جاری می شود، به وسیله دستگاه مکش به مخزن دیگری که مخصوص آب کثیف است منتقل می شود تا آلودگی دوباره وارد تار و پود موکت نشوند.

 

مزایای شست و شوی موکت در محل

به عنوان حسن ختام در انتهای این مطلب به برخی از مزایای خدمات شستشوی موکت سیزال در محل با شرکت مبل شو به صورت کاملا مختصر اشاره می شود.

در شست و شوی موکت در محل:

-زمان کمتری هدر می رود.

-نیاز به جابجایی و کندن و نصب مجدد موکت نمی باشد.

-موکت مورد نظر چروک و شگسته نمی شود.

-قیمت شست و شو و مواد به کار رفته نسبت به روش های دیگر کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *